Košťany-Proboštov

8. 12. 2013

Poslední zápas tento rok a soupeř hodně kvalitní Proboštov.Kluci se mezi sebou znají a někteří se hecovali již před utkáním.Proboštov přistoupil k utkání velice zodpovědně a plná lavička náhradníků naznačila,že to bude těžký zápas.To Košťany opět jak po celý tento turnaj byly rádi že jich je alespoň 11.Trenér Prokop měl sice k dispozici Liperta,ale ten se po deseti min. zranil a tak do hry poslal staršího žáka Havlíka,který se zde objevil náhodou,aby jsme to dohráli v 11.První půle však vyzněla i možná trochu překvapivě právě pro Košťany.Ty přivedl do vedení Mataše.Jeho tretný kop z dálky v desáté min.asi překvapil všechny.Krásná střela,kterou vyslal na bránu šla do  břevna a do brány.Pět min. poté se proháčkoval Prokop jeho střelu stačil golman ještě vyrazit a dobíhající Popovič už měl lehký úkol 2:0.Zaskočený Proboštov v první půli na Košťany nic nevymyslel a ta skončila 2:0 pro Košťany.Ve druhé však Proboštov přidal a Košťany se začly bránit.Asi v sedmé min.druhé půle chyboval Sedláček a nahrál přímo Proboštovskému hráči a ten snížil na 1:2.Vyrovnání viselo ve vzduchu.Největší šanci Proboštova vyrovnat zmařil Mataše.Hned dva hráči se dostali za záda golmana Klejny,ale míč do prázdné branky nedostali ten jim doslova upálil z nohou Mataše.Obrana Košťan i z golmanem hrála dnes však už bez chyby a nedovolila vyrovnání.To mohly pečetit Košťany,chvíli před koncem.Havlík,který dostal výbornou přihrávku se zbavil obrany a poslal přesný míč Danovi mezi golmanem a stoperem a ten netrefil prázdnou bránu ze čtyř metrů.Utkání skončilo výhrou Košťan 2:1.