FC.CHomutov-Sokol Koštany

11. 6. 2012

A je tu poslední zápas a velké překvapení Koštany hrají jako nováček o první místo v krajském přeboru.Před ním stojí vedoucí celek soutěže FC CHomutov,který po celou sezonu vedl a tři kola před koncem mohl již rozhodnout,nestalo se tak a tak se hraje o první místo až v posledním zápase.Koštany však nastupují bez svého nejlepšího střelce Záhrubského.Zápas začal Koštany utočili a CHomutov vyčkával.Přesto asi v sedmé minutě se vymanil založil rychlý protiutok dlouhým centrem našel svého hráče ve vápně,ten však stál asi v metrovém ofsajdu a než jsi míč zpracoval byl tělem odstaven,jenže rozhodčí bez váhání a z velké dálky viděl faul.Pískala se penalta.Koštanský Klejna ji vyrazil na břevno a následně chytil.Za tři minuty se radovali Koštany to po ose Kastl Amiti prodloužili na Kropáčka a ten prostřelil golmana0:1.CHomutov zanedlouho vyrovnává,když střelu k tyči Klejna vyráží a osamocený hráč CHomutova doraží 1:1.Koštany opět zatlačí svého soupeře na pulku,ale obránce Gabrik vytváří obrovskou hrubku když míč přihraje na domácího hráče.Ten běží sám od pulky na hostující branku a otáčí výsledek 2:1.Koštany za pár minut vyrovnávají.Kastl se zbavý tří hráču a posílá přesně do leva kde si naběhne Prokop a střelou do protipohybu nedá golmanovy šanci 2:2.Zápas je ve velkém tempu obě mužstva htějí strhnout vítězství na svou stranu.Dvě minuty před pulí opět chyba Gabrika u lajny si nechá udělat kliku po které centr do vápna nachází domácího hráče tomu střela nesedne a golman Fričl,který na střelu reaguje již lehký míč nedokaže vyrazit 3:2.Do druhé pule nastupují Koštany opět utočně a snaží se výsledek vyrovnat.Jenže do vývoje zápasu vstupuje hlavní rozhodčí.Kropáček jenž dostane krásný míč od Prokopa obejde oba obrance a ve vápně je faulován,zustává ležet na místě a rozhodčí místo penalty vytahuje míč o dva metry na hranici vápna.Hráči i fanoušci protestují.Za chvíli dostane míč do běhu Amiti proběhne mezi obránci,kteří ho chtějí poslat na zem a stříllí branku na 3:3.Oba obránci se však srazí a rozhodčí píská faul a branku neuznává.Diváci šílí,hráči jsou rozhozeni.Třetí zásek Prokop vybojuje na puli míč posílá jej na volného Kropáčka ten běží sám na branku a rozhodčí píská faul na Prokopa a vrací míč opět na pulku.Koštany už utočí skoro všichni díky rozhodčímu se zápas přiostřuje.Ještě jednou se Koštany  přiblíží golu to z velké dálky se k míči postavý Prokop a tvrdý trestnák končí na břevně.Minutu před koncem je rozhodnuto.Dlouhý aut za našeho obránce a solový nájezd domácí promění a zápas končí4:2.Po skončení posílá hostující trenér kluky,aby si podali ruce a poblahopřáli CHomutovu za prvni místo což se stalo.Jenže diváci se vydali na rozhodčího,který měl co dělat.Strkanice se strhla před kabinama,kterou jsem se snažil roztrhat,i kluci byly zklamáni.Jak potom máme děti vychovávat a jak jim to máme vysvětlovat když je rozhodčí poškodí.Nicméně CHomutovu ještě jednou blahopřejeme nebot zápas to byl opravdu velice výborný.